ilknurzaferbirol_bblr

Aileden İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığına İlanen Tebliğ

Üniversiteler, öğrencilerine soruşturma açmaya, veliler çocuklarını korumaya ve savunmaya devam ediyorlar.

İlknur ve Zafer Birol çiftinin, kızları Bircan Birol’a verilen KINAMA cezasının taraflarına tebliğ edilmesi üzerine, “aile meclisini” toplayıp, karar aldığı ve dekanlığa uyarı olarak gönderdiği belge aşağıda. Ellerine kollarına sağlık.

“Geçtiğimiz günlerde İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı’ndan bir evrak posta kanalıyla elimize ulaştı. Konu aile fertlerimizden Bircan Birol’un aldığı bir disiplin cezası idi. Biz bu evraka posta yolu ile değil tüm toplumu haberdar ederek yanıt vermek istedik. Bize yollanan evrak ve İÜ İletişim Fakültesi Dekanlığı’na açık tebligatımız aşağıdadır”


43 thoughts on “Aileden İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığına İlanen Tebliğ”

 1. Pingback: Anonymous
 2. En önemli Aydemir O. adlı şahsın hukuk ihlali yapması ve suç işlemesidir. Ailenin tebliğnamesinin 5. maddesinde de bu durum belirtilmiştir. Aydemir O. adlı şahıs hakkında işlem başlatmak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının görevidir. Aksi takdirde İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı da SUÇ İŞLEMİŞ olacaktır.

 3. Önce Bircan Birol’u aldığı bu cezadan dolayı candan kutluyorum. Ailesinin Profesöre verdiği cezayı ve gerekçelerini çok haklı buluyorum. Kutlanacak aileyi, bu imrenilecek davranışları ile pek çoğumuza örnek oldukları için de saygı ile selamlıyorum.

 4. Alkışlamaktan başka birşey yapamıyorum. Hele 5. maddede yazılanlar. 18 yaşını dolduran öğrencinin velisi kendisidir. Korku Cumhuriyeti yaratmak, baskı oluşturmak. ÇOK İYİ BİLİRİİİİİZ.

 5. Aileyi kutluyorum. Dekanın yerinde olsam emekliliğini isterdim. Bu utancı her gün yaşayacağıma herkesten uzakta kulübede yaşar, balık tutardım.

  1. Nasıl ki ”olcak”lı ve iki soru işaretli yazınızı okuyunca bizim göz zevkimiz bozulmuyor ve yazı şeklimiz değişmiyorsa, elbet iki afişle bizim gibi olmazsınız. Hedef düşünen insanlar. Siz lütfen korkmayın.

 6. BIZLER COCUKLARIMIZIN ARKASINDA OLURSAK ADALET DAHA BIR GÜCSÜZLEŞECEK::)VE GERCEK ADALET YERİNİ BULACAKTIR…ARTIK ONLARDAN UNİVERSİTELRINDENDE ÖZGÜR BİR ORTAM BEKLEMIYORUM..COCUKLARIMIZI OKULLARDAN UZAK TUTALIM..

 7. Insanin evladina sahip cikmasi tabii ki cok guzel birsey, ancak yanlis yanlistir. Yonetimi kurallarina uymak ogrencilerin asli gorevidir, eger ki bu afis asma, izinsiz gerceklestirilmis ise veuniversite kurallarina gore bu yasak ise, disiplin cezasi uygundur. Eger karsitini dusunuyorsaniz, oturup bir dusunun, inan ogluna limit koyulmaz ise, herseyi, ozgurluklerin arkasina sigdirip yapma rahatligina girilecektir. Insan sosyla bir varliktir, toplum ile yasar ve toplumun koydugu kurallara uymak zorundadir. Kurallar demokratik olarak olusturulur, devlet, universite, vs. secimle basa gelir cunku, secilmis insanlara, secen insanlar, bu kurallari koymasi icin ozgurluk tanir, toplumun duzeni icin kurallar gereklidir. Afisin ne icin-neden, nasil asildiginin bir onemi yoktur, afis asmak izinsiz yasak ise, bir yanlis yapilmistir, anne-baba olarak asil gorev, genclik heyecani ile bu yanlisi gorememis olan cocuklarini uyarmak ve universiteye ozur yazisi yazmaktir.

  1. 18 yaşından büyük yetişkin bir bireyin cezası kendine tebliğ edilir. Eğer özür dilemesi gerekiyorsa kendisi diler, bu bir. İkincisi ise ‘YÖK bir 12 Eylül darbesi’ ürünüdür. Üniversitenin ne olduğunu öğrenmek isterseniz ailenin yazdığı gerekçeyi okumanız yeterlidir.

 8. Türkiye’de hala böyle hakkını arayan insanlar olduğu için sevindim. BİROL ailesine hayranlık duyuyorum.

 9. Ülkemdeki milyonlarca trajikomik manzaralardan birisi daha önümde. Demokratikleşme mi diyor birileri? Paket mi yapıyorsunuz oturup burada mı yiyoruz ??? Neyse. Anlatsam tesiri yok. Sussam gönül razı değil.

 10. manyaklar gibi her yerde hayatım boyunca anlatacağım bunu!!!!! süpersiniz gözlerim yaşardı, kendi babamın bi tarafına sokmak istedim bi yandan bi yandan da tüm otorite sembollerine

 11. Toplumsal yapımız ve eğitim sistemimiz ”BİAT ve İTAAT” temeli üstüne inşa edildiği için şaşmamak gerekir.Özgürlüğün ne anlama geldiğini ve ne kadar değerli olduğunu bilen bir emekli öğretmen oplarak sizi hem kutluyor hem de destekliyorum.

 12. Kurallar demokratik oluşturulursa uyulur.demokratik oluşturulmazsa reaksiyonların her ferdin hakkı olması gerekir.Kalddıki ne ye tepki olarak afiş asıldığı ve mahiyetinin ne oldugunu bilmeden ahkam kesmek doğru olmasa gerektir.Ailenin davranışı ışe takdire şayandır.Artık eti senin kemiği benim devrinin haklı durumlarda kapanması gerekir.Ailenin ellerine dillerine sağlık.helal olsun.bravo..
  K.Cansu

Yorum Yap!