odtukkeylem1

ODTÜ KKK ‘dan ODTÜ Ankara’ya destek eylemi

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde oturma eylemi (26 aralık 12)
ODTÜ’de yaşanan polis saldırısını protesto etmek için ODTÜ Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi’nde oturma eylemi gerçekleştirildi
ODTü Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nde, geçen hafta ODTÜ’ye Tayyip Erdoğan’ın gelişiyle yaşanan polis saldırısını protesto etmek amacıyla oturma eylemi düzenlendi. 17 öğrenci topluluğunun ortak kararıyla düzenşenen eyleme öğretim görevlileri de destek verdi.
Eylemde bir ODTÜ öğrencisinin Tayyip Erdoğana’a yazdıüı mektup okundu.
Üniversiteliler adına konuşma yapan bir öğrenci,  “Farklı görüşten seslerin duyulmasına tahammül edemeyen, her şeyin tek renk olmasını isteyen siyasi otoriteye, insan hayatının önemini uzun zamandır unutmuş ve topluma unutturmaya çalışan devlete ve onun politikalarına, sebepsiz ve hukuka aykırı şekillerde aylardır içerde tutulan üniversiteli arkadaşlarımıza yapılan haksızlıklara, aydınlara ve ilerici fikirlere yönelik uygulanan sert ve vicdansız tutuma, yandaş medyanın gerçekleri çarpıtıp yalan ve akla mantığa aykırı gündem yaratmasına, apar topar sabaha karşı, göz dağı vermek amacıyla yapılan son dönem öğrenci tutuklamalarına karşı dayanışma sergileyerek, bugün burada oturma eylemi gerçekleştiriyoruz” dedi.
“AKP elini üniversiteden çek”, “Faşist AKP üniversiteden defol” sloganları atıldı. Eylemde “Komer bile tek araçla gelmişti”“Göktürk-2 uzaya biber gazı ODTÜ’ye” yazılı dövizleri taşındı.
(kolektifler.net)

Yorum Yap!