‎#Malatya 'da 500 faşisti dağıtamayan devlet, Taksim Meydanı'ndaki 200 #Alevi İçin tedbir(!) almakta gecikmedi. #sürgü

Video: Malatya’da Alevi vatandaşlara oruç saldırısı – Son Dakika

‎#Malatya ‘da 500 faşisti dağıtamayan devlet, Taksim Meydanı’ndaki 200 #Alevi İçin tedbir(!) almakta gecikmedi. #sürgü

 

02:30 – Bölgedeki milletvekilleri “şu an evin önünde toplanma yok” derken, evdekilerden Fidan Evli, “öyle kalabalık yok görünürde ama kapının önünden motorsikletle geçiyorlar ve tekbir sesleri duyuluyor, buna durulmak mı denir” dedi.
01:30 – Stuttgart’ta Aleviler Türk Konsolosluğu önünde eylemde.
01:30 – izmir’de yürüyüş başladı.
01:30 – sivil toplum örgütleri Ankara’da Güvenpark’da toplanmaya başladı.
00:50 – İstanbul’da Taksim meydanında ve Maltepe’de toplanılmaya başladı.
00:30 – Saldırıya uğrayan aileden Fidan Evli Yol TV’ye yaptığı açıklamada “Saldırsalar da öldürseler de sürgünü kabul etmeyeceğiz. Daha kaç kişiyi sürecekler, direneceğiz. İnsanların burada bu kadar toplanmasına hala izin veriliyor. Kimse müdahale etmiyor.” dedi.
00:20 – Grubun tekrar saldırıya geçtiği söyleniyor.
00:00 – ‎>> PSAKD Başkanı BÜLBÜL : “Jandarma alay komutanı bu planlı saldırıyı sıradanlaştırıyor bu Sivas’da da yapıldı.”
‎23:57 – İstanbul /- Aleviler ve sivil toplum örgütleri Malatya saldırılarına karşı Taksim meydanında toplanma kararı aldı.
23:40 – Saldırgan grubun tekrar toplanarak daha önce saldırdıkları eve doğru harekete geçtiği bilgileri geliyor.
23:30 – Belediye Başkanı aileye “buradan gidin” dedi.

Saldırıya uğrayanlardan birinin cep telefonu kamerası ile kaydettiği saldırı görüntüleri.

MALATYA’nın Doğanşehir İlçesi’ne bağlı Alevi ve Sünni vatandaşların birlikte yaşadığı Sürgü Beldesi’nde, sahurda evinin önünde davul çalınmasına karşı çıkan bir ailenin evi taşlanıp camları kırıldı, evin yanındaki ahır yakıldı. Tekbir getirip sloganlar atan saldırgan grup, jandarmanın uyarısına rağmen dağılmadı.

Saldırıya uğrayan bir Alevi vatandaş : “Şu an binden fazla insan kapılarımızın önünde taşlıyorlar ve tekbir getiriyorlar. Devlet bize çözüm olarak sürgün diyor. Biz sürgünü kabul etmiyoruz. Dün gece evlerimize ateş açtılar. Camlarımızı kapılarımızı kırdılar. Şimdi yine evlerimizin önünde toplanmış vaziyetteler. Jandarma ısrarla müdalede bulunmuyor. Bizleri yakacaklarını söylüyorlar ama biz direneceğiz. Yaşadığımız yerden sürgüne gitmeyi kabul etmiyoruz.” dedi.

Sivil toplum örgütlerinin çağrısı ile vatandaşlar İstanbul Taksim Meydanı’nda toplanmaya başladı.

5 thoughts on “Video: Malatya’da Alevi vatandaşlara oruç saldırısı – Son Dakika”

  1. bunlar insan degil muslumanda degil bunlar insanlik disi hayvanlarr maraas katliaminin geri kalan kopekleri … hiristiyanlar da sizin orucunuzu tutumuyor adiler avrupalilar da tutmuyor kopekler herkes kendi inanciyla yasiyorr siz hangi inancin kopegisiniz .

  2. ben böyle bir türkiyede yaşadığım için utanıyorum…bu kadar cahil ve geri kafalı bir toplumun türkiyenin başında olmasıda utanç verici.

  3. allah hepsinin belasını versin…
    ne yapmaya çalışıyor bu millet KIZDAKİ SESİ DUYMUYORMUSUNUZ çirkef gibi gör ne dediki mahalleliye onlarda ayaklandı yoksa malatya halkı bu kadar zalim değil….

    1. onlarca ofkeden kudurmus cahil marslar soyleyerek, davullarla bagira cagira, tasla sopayla kapına dayansın da senin nasıl bagirdigini biz duyalim sercan. kim cirkef acaba? insaf, allah askina insaf. unutma ki eden bulur.

  4. Tabii soyledikleri isine gelmedigi icin cirkef oluyor degil mi ? Asil cirkef sen ve senin zihniyetinde o gece oraya toplananlar , kizcagiz caresizlik icinde sadece durumu anlatmis . Siddet ve ayrimciligin hic bir gecerli sebebi olamaz.

Yorum Yap!