Ne olmuş?

Ne olmuş?

[nggallery id=4]

“Marcos, San Francisco’da bir eşcinsel; Güney Afrika’da bir karaderili; Avrupa’da bir Asyalı; San Ysidro’da bir Chicano yerlisi; İspanya’da bir anarşist; İsrail’de bir Filistinli; San Cristobal sokaklarında bir maya kızılderilisi; Neza’da (Meksiko şehrinde büyük bir gecekondu bölgesi) bir çete üyesi;  Ulusal Üniversite’de (Solcu halk müziğinin büyük etkisi olduğu) bir rockçu; Almanya’da bir yahudi; savunma bakanlığı’nda bir halk temsilcisi; soğuk savaş sonrası dönemde bir komünist; galerisi veya mevkii olmayan bir sanatçı; Bosna’da bir barış taraftarı; Meksika’daki herhangi bir şehrin herhangi bir mahallesinde bir cumartesi gecesi evde yapayalnız bir ev kadını; CTM’de (grevlere şiddetle karşı olan hükümet taraftarı sendika federasyonu) bir grevci; arka sayfalara yer dolduracak haber yazmak zorunda bırakılan bir muhabir; gece saat 10’da metroda yalnız başına bir kadın; topraksız bir köylü; işten atılmış bir işçi; mutsuz bir öğrenci; serbest piyasa ekonomisinin tam ortasında bir muhalif; ne kitabı ne de okuyucusu olan bir yazar ve tabii ki Meksika’nın güneydoğusundaki dağlarda bir Zapatista’dır.”

4 thoughts on “Ne olmuş?”

  1. Ben Irksızım ve bu saldırgan aktivist zihniyetin ezici atmosferi karşısında sapına kadar faşistim ne olmuş?

    Hatta Ülkücüyüm Ne olmuş?

  2. Sosyalizm gölgesinde kürt faşizmi, zorla broşür dayatma, onun bunun hakları diye kafa ütüleme baskı atmosferi yaratma, halkların kardeşliği diye zırt pırt olay çıkarma, sevgi saygı anlayış bırakmama, devamlı yara kaşıma, herkesi ayaküstü yargılayı infaz etme, cinsiyet rolleri zırvaları vesaire düm düz olamıyorsun. O zaman yaftayı yersin. Örneğin, Ülkücülüğün kelime anlamı “İdealizm” dir. Devrimcilik ise İşlemeyen/Kötü işleyen düzeni devirip yenisini inşaa etme yolundaki idealist kişi olmaktır. Bu kavramlar kimsenin tekelinde değildir. Yani üçbeş yamuk adam görüpte tüm bir kümeye sövemezsiniz. Herkesi birbirine düşürüp düşman ilan edemezsiniz kimseyi. Toplum bu çürümüşlüğün altında eziliyor.

  3. Böl böl bitmiyor ben Cem’im ne olmuş?

    ne gerek var buna şimdi? Birileri dememiş mi? “Divide and Rule” … Çok doğru demiş. Ne bu devlette ne de bu toplumda hatta ne de herhangi bir bireyde otonomi kaldı. Kimse kendi kendine düşünüp yargılayamıyor doğruyu yanlışı bulamıyor. Bir takım insanların “Işık” tutması lazım enayi topluma ya…

Yorum Yap!