19 Mayıs – Arkadaşın tutuklu !

 Bugün Ondokuz Mayıs, Mayısın ondokuzu!
Sen ey Türk istiklâlinin koruyucusu, Sen ey ülkemizin geleceği,
Sen ey demirparmaklıklarda barfiks yapan,
Ranzalarda parende atan Sportmen ve kahraman Türk Gençliği,
Önünde senin bütün Kilit-bahirler açık,
Ama her zaman Samsun’a çıkılmaz a,
Bu sabah da avluda volta atmağa çık!


EK-1: Halen tutuklu bulunan öğrencilerin liste ve bilgileri

EK-1: Aşağıda yer alan liste; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Erzurum Ağır Ceza Mahkemeleri tarafından verilen cezalar sonucunda halen tutuklu bulunan öğrencilerin bilgilerini içermektedir. Ekteki tablolarda yer alan isimler genelde solcu öğrenciler olup; “KCK üyesi olmak” iddiasıyla tutuklananların sayısının daha fazla olduğu tahmin edilmektedir. 

Tablo 1.  İstanbul Tutuklu Öğrenci Listesi

Ad Soyad

Okul ve Bölüm

Tutuklu bulundukları Cezaevi

Selçuk Akagündüz Dicle üniversitesi Dicle Üniversitesi Kimya bölümü Öğrencisi 7.12.2009 tarihinden beri Kandıra 2 no’lu F tipi cezaevinde tutuklu
 Rohat Taysun  İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi 21.05.2010 tarihinden beri Tekirdağ 1 No’lu F Tipi cezaevinde tutuklu
  1. 3.
 Songül Sıcakyüz  Dicle Üniversitesi Matematik Bölümü Öğrencisi 21.05.2010 tarihinden beri  Bakırköy Kadın cezaevinde tutuklu
  1. 4. 
 Ercan Marhan İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü Öğrencisi 14.02.2011 tarihinden beri Edirne F tipi ceza evinde tutuklu
  1. 5. 
 Kemal Tibelik Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi  14.02.2011 tarihinden beri Tekirdağ 2 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu
 Sercan Avşar  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğrencisi 14.02.2011 tarihinden beri Tekirdağ 2 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu
 Orhan Eren Topalan Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Öğrencisi 14.02.2011 tarihinden beri Tekirdağ 2 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu.
  1. 8. 
 Müslüm Karayazgan Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi  Tekirdağ 2 no’lu F tipi cezaevinde 21.05.2011 tarihinden beri tutuklu
  1. 9. 
 Erdal Beşer  İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrencisi 27.04.2011 tarihinden beri Edirne F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 10. 
Osman Özdemir İstanbul Üniversitesi Hukuk  Fakültesi Öğrencisi 27.04.2011 tarihinden beri Edirne F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 11. 
 Yılmaz Sarı  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü Öğrencisi Tekirdağ 2  no’lu F tipi cezaevinde 21.05.2011 tarihinden beri tutuklu
  1. 12. 
 Mehtap Oktar  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi Bakırköy Kadın Tutukevinde 21.05.2011 tarihinden beri tutuklu
  1. 13. 
 Fatma Özdemir  Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi Bakırköy Kadın Tutukevinde 21.05.2011 tarihinden beri tutuklu
  1. 14. 
 Gurbet İlbars Kocaeli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğrencisi. 26.04.2011 tarihinden beri Kandıra 2 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 15. 
İlhan Koyu  Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Ve Rehberlik Bölümü Öğrencisi Tekirdağ 2  no’lu F tipi cezaevinde 21.05.2011 tarihinden beri tutuklu
  1. 16. 
Volkan Boyraz  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğrencisi Tekirdağ 2  no’lu F tipi cezaevinde 21.05.2011 tarihinden beri tutuklu
 Şafi Onat İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi Tekirdağ 2 no’lu F tipi cezaevinde 21.05.2011 tarihinden beri tutuklu
  1. 18. 
 Mehmet Özcan  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi Tekirdağ 2 no’lu F tipi cezaevinde  21.05.2011 tarihinden beri tutuklu
  1. 19. 
 Ersin Kazğan  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi 11.02.2011 tarihinden beri Edirne F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 20. 
 Tuncay Genç İstanbul Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Öğrencisi 31.03.2011 tarihinden beri Edirne F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 21. 
Hakan Yalçınkaya  İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencisi 01.04.2011 tarihinden beri Kandıra 1 No’lu F tipi cezaevinde
  1. 22. 
 Agit Tan Samandıra Endüstri Meslek Lisesi Öğrencisi 02.05.2011 tarihinden beri Tekirdağ 2 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu.
  1. 23. 
Bayram Gümüşay Bağcılar Barboras Lisesi Öğrencisi 21.05.2011 tarihinden beri Tekirdağ 2 No’lu F tipinde tutuklu
  1. 24. 
 Mehmet Karabacak  Esenyurt Lisesi Öğrencisi 09.06.2011 gününden beri Edirne F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 25. 
 Erhan Gürçay  Esenyurt Lisesi Öğrencisi 09.06.2011 gününden beri Edirne F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 26. 
 Bişar Çoban Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi Tekirdağ 2 No’lu F Tipi cezaevinde 12.12.2010 tarihinden beri tutuklu
  1. 27. 
 Diyedin Gülen Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Lisesi Öğrencisi 09.06.2011 gününden beri Edirne F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 28. 
 Bahattin Kartal Esenyurt Lisesi Öğrencisi 24.03.2010 tarihinden beri Tekirdağ 2 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 29. 
 Esra Sekman  Marmara Üniversitesi  İletişim Fakültesi Öğrencisi 02/05/2011 tarihinden beri Bakırköy kadın tutukevinde tutuklu
  1. 30. 
 Burhan Şık  Siirt Üniversitesi Eğitim Fakültesi  Öğrencisi 02/05/2011 tarihin beri Tekirdağ 2 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 31. 
 Cihan Kırmızıgül  Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrencisi Tekirdağ 2 Nolu F Tipi cezaevinde 12.10.2010 tarihinden beri tutuklu
 Tufan Öter  Balıkesir Üniversitesi Öğrencisi 1.5 yıldır Tekirdağ 2 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  •  
Ramazan Oba Çukurova Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğrencisi 15.07.2009 dan beri Tekirdağ 2 no’lu F tipi cezaevinde tutuklu
 Meltem Yıldırım İstanbul Üniversitesi Öğrencisi 31.03.2011 tarihinden beri Bakırköy Kadın tutukevinde tutuklu
  1. 34. 
 Hakan Yılmaz  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencisi 14.02.2011 tarihinden beri Edirne F tipi ceza evinde tutuklu
  1. 35. 
 Suat Tuncay  Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğrencisi 24.05.2010 tarihinden beri Tekirdağ 2 no’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 36. 
 Hikmet Yaygın Sakarya Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü Öğrencisi 24.05.2010 tarihinden beri Tekirdağ 2 no’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 37. 
 Özkan Yağcı Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğrencisi 24.05.2010 tarihinden beri Tekirdağ 2 no’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 38. 
 Hasret Dayan  Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğrencisi 24.05.2010 tarihinden beri Bakırköy kadın tutukevinde  tutuklu
  1. 39. 
Ersin Çakır  Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğrencisi 24.05.2010 tarihinden beri Tekirdağ 2 no’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 40. 
 Erdal Yiğit Sakarya Üniversitesi Eğitim  Fakültesi Öğrencisi 24.05.2010 tarihinden beri Tekirdağ 2 no’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 41. 
Abdullatif Olam Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrencisi 24.05.2010 tarihinden beri Tekirdağ 2 no’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 42. 
 Serdar Eren Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisi 15.09 2009 tarihinden beri Tekirdağ 2 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 43. 
Meltem Yağmur Bovkır  İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğr. 14.02.2011 tarihinden beri Bakırköy Kadın tutukevinde tutuklu
  1. 44. 
 Bilal Kandemir Bağcılar Orhan Gazi Lisesi Öğrencisi 14.02.2011 tarihinden beri Tekirdağ 2 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 45. 
Bayram Yılmaz İstanbul Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Öğrencisi 14.02.2011 tarihinden beri Kandıra  2 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 46. 
 Kayhan Tüney İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğrencisi 14.02.2011 tarihinden beri Edirne  F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 47. 
 Vahit Erdoğdu  Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü Öğrencisi 14.02.2011 tarihinden beri Edirne F Tipi cezaevinde tutuklu
  1. 48. 
Serkan Avşar Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Öğrencisi. 02/05/2011 tarihinden beri Tekirdağ 2 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 49. 
Ferhat Döner Bağcılarda Lisesi Öğrencisi 14.02.2011 tarihinden beri Kandıra F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 50. 
 Ahmet Çoban  İstanbul Üniversitesi Felsefe Öğrencisi 14.02.2011 tarihinden beri Kandıra  2 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu
 Kenan Dede  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğrencisi Tekirdağ 2 no’lu cezaevinde 21.05.2011 tarihinden beri tutuklu
  1. 52. 
 Şilan Dörtyama  Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Öğrencisi 21.05.2011 tarihinden beri Bakırköy kadın tutuk evinde tutuklu
  1. 53. 
 Muhammet Gelturan Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencisi 14.02.2011 tarihinden beri Edirne F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 54. 
 Fırat Baran  İ.Ü. Edebiyat Fakültesi 2.Sınıf Öğrencisi 21.05.2011 tarihinden beri Tekirdağ 2 no’lu F tipi cezaevinde tutuklu
 Adem Şahin  Marmara Üniveritesi Tarih Bölümü 5.Sınıf Öğrencisi 21.05.2011 tarihinden beri Tekirdağ 1 no’lu F Tipi Cezaevinde tutuklu
 Ramazan Karadağ  Uşak Üniversitesi İİB Fakültesi Kamu Yönetimi 2. Sınıf Öğrencisi 24.04.2011 tarihinden beri Tekirdağ 1 No’lu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 57. 
 Ferhat Tüzer Trakya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Makine Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Kandıra 2 Nolu F Tipi Cezaevinde 18 aydır tutuklu (tahliye edildi)
  1. 58. 
Berna Yılmaz Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Antropoloji Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi Bakırköy Kadın Cezaevinde 18 aydır tutuklu (tahliye edildi)
  1. 59. 
 Tuğba Kahraman İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili Edebiyatı Öğrencisi Bakırköy Kadın Cezaevinde 21.05.2011 tarihinden beri tutuklu.
  1. 60. 
 Sezer Duruk İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğrencisi 21.05.2011 tarihinden beri Kandıra F tipinde tutuklu
  1. 61. 
Abdulkahar Karaç Yıldız Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü Öğrencisi 21.05.2011 tarihinden beri Kandıra F Tipi cezaevinde tutuklu
  1. 62. 
 Aysel Gürel Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Öğrencisi 21.05.2011 tarihinden beri Bakırköy Kadın Cezaevinde tutuklu
  1. 63. 
Naim Türköz   Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İnşaat Teknolojileri Bölümü Öğrencisi. 11 Şubat 2011 tarihinden beri Edirne F Tipi cezaevinde tutuklu
  1. 64. 
 Talat Şeyhanoğulları   Marmara Üniversitesi Basın Yayın Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi 3,5 aydır Tekirdağ 2 Nolu F Tipi cezaevinde tutuklu
  1. 65. 
Kadri Turgut  Yıldız Üniversitesi Siyasal Ve İdari İşler Bölümü Öğrencisi 5 aydır Tekirdağ 2 Nolu F Tipi cezaevinde tutuklu
  1. 66. 
 İlhan Çetin  İstanbul Üniversitesi Felsefe 3. Sınıf Öğrencisi 2 Eylül 2010 tarihinden beri Kandıra 1 nolu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 67. 
 Hasan Çalhan İstanbul Üniversitesi Adalet Yüksek Okulu 2. Sınıf Öğrencisi 11 Şubat 2010 tarihinden beri Edirne F tipi cezaevinde tutuklu.
  1. 68. 
 Ergün Koçak  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğrencisi 11 Şubat 2010 tarihinden beri Edirne F Tipi cezaevinde tutuklu
  1. 69. 
 Murat Aygül İstanbul Hukuk Fakültesi Son Sınıf Öğrencisi 11 Şubat 2010 tarihinden beri Tekirdağ 2 nolu F tipi cezaevinde tutuklu
  1. 70. 
 Leyla Akyıldız Eskişehir Üniversitesi Sanat Tarihi 1. Sınıf Öğrencisi Temmuz 2010 tarihinden beri Bakırköy Kadın Cezaevinde tutuklu
  1. 71. 
 Medet Avınca  Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu
  1. 72. 
 Mazlum Kavak  Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu
  1. 73. 
Hakan Beyhan Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu.
  1. 74. 
Yakup Taş  Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu
  1. 75. 
Cüneyt Arslan   Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu
  1. 76. 
Yunus Abatay   Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu
  1. 77. 
Mürvet Kasımlıoğlu Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Gebze M Tipi Cezaevinde tutuklu
  1. 78. 
Ayla Şimşek Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi  16 aydır Gebze M Tipi Cezaevinde tutuklu
  1. 79. 
Mehdi Aspar Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu
 Mutih Aydın Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu
 Kenan Demir  Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu
 Murat Yıldız  Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu
  1. 83. 
Faruk Görken Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu
  1. 84. 
Gurbet İlbar  Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 7 aydır Gebze M Tipi Cezaevinde tutuklu
 Cabbar Alp  Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 7 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu
  1. 86. 
 Feyzullah Kılıç  Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu
  1. 87. 
Veysi Kaya Kocaeli Üniversitesi Öğrencisi 16 aydır Kandıra F Tipi Cezaevinde tutuklu

Not: İstanbul Ağır Ceza Mahkemeleri tarafından tutuklama kararı verilen öğrenci listesi ÇHD İstanbul Şubesi’nce hazırlanmıştır.

 

Tablo 2. Ankara’da, Hopa Olaylarını Protesto Ettikleri İçin Tutuklanan Öğrenciler

Ad Soyad

Üniversite ve Bölüm

Tutuklu bulunduğu Cezaevi

Eda Dişkaya Hacettepe Ünv. İstatistik Bölümü 3. Sınıf

Sincan Kadın Cezaevi C 2 Koğuşu

Demet Yılan Ankara Ünv. DTCF Sosyoloji Bölümü 1. Sınıf

Sincan Kadın Cezaevi J 3 Koğuşu

Ferhat Konukçu Ankara Ünv. Jeoloji Mühendisliği Sincan Çocuk ve Gençlik Cezaevi A-3 Koğuşu
Soner Torlak Ankara Ünv. SBF Siyaset Bilimi Bölümü Doktora

Sincan 1 No’lu L tipi Cezaevi  B 5 Koğuşu

Ozan Gündoğdu Ankara Ünv. SBF İktisat Bölümü 2. Sınıf

Sincan 1 No’lu L tipi Cezaevi  C 15 Koğuşu

Ö. Çağdar Ersoy ODTÜ Metalürji Mühendisliği 1. Sınıf

Sincan 2 No’lu L tipi Cezaevi  A 8 Koğuşu

Çağrı Yılmaz Ankara Ünv. İletişim Fakültesi 3. Sınıf Sincan 1 No’lu F tipi Cezaevi A 7-20 Koğuşu
Uğur Tuna Ankara Ünv. Beden Eğitimi Öğretmenliği 1. Sınıf

Sincan 1 No’lu F tipi Cezaevi A 7-20 Koğuşu

Hikmet Tanıl Ankara Ünv. Ziraat Mühendisliği 1. Sınıf

Sincan 1 No’lu F tipi Cezaevi A 7-20 Koğuşu

Uğur Uzunpınar Ankara Ünv. Ziraat Mühendisliği 1. Sınıf Sincan 1 No’lu F tipi Cezaevi C 11 98 Koğuşu
Tayfun Yıldırım Ankara Ünv. DTCF Coğrafya Bölümü 1. Sınıf

Sincan 1 No’lu F tipi Cezaevi C 11 98 Koğuşu

Nuri Özçelik Hacettepe Ünv. Türk Halk Bilimi Bölümü 1. Sınıf

Sincan 1 No’lu F tipi Cezaevi B 2-56 Koğuşu

Can Kaya Hacettepe Ünv. Uluslar arası İlişkiler 2. Sınıf Sincan 1 No’lu F tipi Cezaevi B 2-56 Koğuşu
Kadir Aydoğan Anadolu Ünv. Tarih Bölümü 1. Sınıf Sincan 1 No’lu F tipi Cezaevi A 4-11 Koğuşu

Hopa’da Çıkan Olaylar Nedeniyle Tutuklanan Öğrenciler

İbrahim Aksu

-

Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevi

Şaban Kotil

-

Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevi

Ender Yalçın

-

Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevi
Erhan Köse

-

Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevi

Diğer Tutuklu Öğrenciler

Uğurcan Soyubelli

-

Sincan 1 No’lu F tipi Cezaevi

Didem Ezgi Serap

-

Sincan Kadın Cezaevi

Yusufcan Yıldırım

-

Sincan 1 No’lu F tipi Cezaevi

Rıdvan Akbaş

-

Sincan 1 No’lu F tipi Cezaevi

Bilgehan Karpat

-

Sincan 1 No’lu F tipi Cezaevi

Fırat Barik

-

Sincan 1 No’lu F tipi Cezaevi C 7-88 Koğuşu

Mehmet Salih Eşari

AÜ DTCF

-

Erhan Ölçen

AÜ Eczacılık

-

Hasan Ertuğrul

-

Mehmet Akyar

Marmara Ü. Hukuk Fak.

-

Atilla Avar

Hacettepe Ün. Tarih Böl.

-

İdris Gürmez

Hacettepe Ün. Sosyal Hiz.

-

Mehmet Sultan Akyüz

Hacettepe Ün.

-

Zübeyir Sızıcı

AÜ DTCF

-

Mehmet Can Temel

Fırat Ün.

-

Nehar Avcı

AÜ Hukuk Fak.

-

Mesut Tekin

AÜ İletşim Fak.

-

Mehmet Salim Özer

ODTÜ

-

Kadir Kılıç

Gazi Ün. Coğrafya Öğr.

-

Feyyaz Deniz

Dicle Ün. Fen Ed. Fak.

-

Ali Haydar Yıldız

AÜ İletişim Fak. Gazetecilik

Not: Ankara Ağır Ceza Mahkemeleri tarafından tutuklanma kararı verilen öğrenci listesi ÇHD Genel Merkezi tarafından hazırlanmıştır.

 

Tablo 3. İzmir Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemeleri

Ad Soyad

Üniversite

Tutuklu olduğu Cezaevi 
Ali Emre Ecer

Ege Üniversitesi

2 Nolu Kırıklar F Tipi Cezaevi
Hasan Abiç

Ege Üniversitesi

2 Nolu Kırıklar F Tipi Cezaevi
Barış Dündar

Ege Üniversitesi

-

Veysel Akkurt

Ege Üniversitesi

Kırıklar F Tipi Cezaevi
Seçkin Savaş

Ege Üniversitesi

2 Nolu Kırıklar F Tipi Cezaevi
Leyla Yıldız

Ege Üniversitesi

Bergama Cezaevi
Fatoş Tuğral

Açıköğretim Öğrencisi

Bergama Cezaevi
Mehmet Fatih Kurt

Ege üniversitesi

-

Faruk Kara

Ege üniversitesi

05.04.2010 tarihinden beri tutuklu
Ufuk Aydın

Ege üniversitesi

05.04.2010 tarihinden beri tutuklu
Barış Okuducu

Ege üniversitesi

05.04.2010 tarihinden beri tutuklu
Rauf Düzsöz

-

3 Yıldır tutuklu
Faruk Kara

-

1 Yıl tutuklu
Turan Kaygısız

-

2 Yıl tutuklu
Eyüp Aygen

-

2 Yıl tutuklu
Erdi Açıkalın

-

2 Yıl tutuklu
Bekir Kurtay

-

5 Ay tutuklu
Süleyman Efe

-

Tutuklu bulunduğu il Denizli
Ömer Çiftçi

-

Denizli
Aziz Oruç

-

Denizli
Mehmet Bartan

-

Denizli
Fırat Zeydan

-

Denizli
Hanefi Kara

-

Denizli
Ersin Demirkol

-

Denizli
Gökhan Selbik

-

5 aydır tutuklu
Emrah Kandemir

-

5 aydır tutuklu
Azat Bulut

-

4 aydır tutuklu
İsmail Beşer

-

5 aydır tutuklu/Bergama
İrfan Oğur

-

7 aydır tutuklu/Bergama
Neval Aslan

-

 F1
Öznur Bartın

-

F1
Berna Güzel Pamukkale Üniv. Denizli D Tipi
Kesire Dinar Pamukkale Üniv. Denizli D Tipi

 

Tablo 4. Adana Özel Yetkili 8. Ağır Ceza Mahkemesi

Ad Soyadı Tutuklanma Tarihi

Mahkemesi

 

Ferhat Demir

08.05.2011

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Mesut Ecer

08.05.2011

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Enver Engin

08.05.2011

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Cihan Bülbül

08.05.2011

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Ali Yıldırım

08.05.2011

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Bayram Yakut

08.05.2011

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Ahmet Cebba

15.10.2010

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Gizem Kımılı

15.10.2010

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Serdar Karakeçi

13.10.2010

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Cesur Demircan

15.10.2010

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Mecnun Akgül

15.10.2010

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Mürsel Yıldız

15.10.2010

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Erdal Çelebi

15.10.2010

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
İlyas Toptamur

15.10.2010

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Hacı Aydın

15.10.2010

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Abdurrahman Balıcak

15.10.2010

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Ahmet Sadık Saner

15.10.2010

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi
Mazlum Kapan

15.10.2010

Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi

 

Tablo 5. Erzurum Özel Yetkili 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Ad Soyad

Mahkemesi

İl

 

Cihan Şik Erzurum Ağır Ceza Mahkemeleri

Iğdır

Ayten Tikit Erzurum Ağır Ceza Mahkemeleri

Iğdır

Cihangir Ali Akkoyunlu Erzurum Ağır Ceza Mahkemeleri

Erzincan

Uğur Turgut Erzurum Ağır Ceza Mahkemeleri

Erzincan

Yetnur Yursever Erzurum Ağır Ceza Mahkemeleri

Erzincan

Çetin Şimşek Erzurum Ağır Ceza Mahkemeleri

Erzincan

Uygar Ufuk Karakoyun Erzurum Ağır Ceza Mahkemeleri

Erzincan

Ali İnan Erzurum Ağır Ceza Mahkemeleri

Erzincan

Vedat Sümer Erzurum Ağır Ceza Mahkemeleri

Erzincan

Emrah Z. Erzurum Ağır Ceza Mahkemeleri

Kars

Osman Kanat Erzurum Ağır Ceza Mahkemeleri

Kars

 

 Tablo 6: Malatya Özel Yetkili 3. Ağır Ceza Mahkemesi

Ad Soyad Mahkemesi
Abuzer Aslan

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi

Aykut Eroğlu Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Fırat Bulut Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Süphan Oruçlu Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Umut Çamlıbel Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Veysi Bahçıvanlı Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
İdris Bingöl Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Candaş Kat Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Düzgün Karal Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Sevda Kurban Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Çağdaş Aktepe Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Ayça Kılınç Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Erkin Kocaman Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Kubilay Uçucu Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Sevcan Göktaş Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Uğur Pektaş Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Yusuf Yılmaz Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Nevzat Tekel Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Pınar Altaş Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Zeki Baltacı Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
İbrahim Bakır Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Ejder Doğan Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Gökhan Gümüş Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Mehmet Nur Tiryaki Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Naci Ataman Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Şükrü Yurtsever Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Zülfü Kara Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Gökhan Gökmen Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Gökhan Ongülü Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Hüseyin Baştimur Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Erdal Demir Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Mehmet Fatih Demiroğlu Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Mahfuz Dündar Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Ahmet Turan Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Sait Kaya Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Murat Yıldız Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Mustafa Tunç Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Şeyh Ali Demir Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi
Cihan Kaya Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi

Yorum Yap!