Yüzyıl Faşizme Karşı Yürüdü – video

Faşist Çetelere Bırakmıyoruz, Mahallemize Sahip Çıkıyoruz!

 8 Nisan’ı, 9 Nisan’a bağlayan gece saat 01.30’da Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde  konser afişi asan üniversitelilere gece boyunca sokakta Siyah Renault Megan ile plakasını bezle kapatmış şekilde devriye gezen 5 kişilik faşist çete, ODTÜ Mezunları Derneği girişi önünde silah ve satırlarla saldırdılar. Olayda şans eseri yaralanan olmadı.

Saldırıda bulunan 5 kişinin arasında DTCF’de bir üniversiteliyi satırla yaralayan şahısların da bulunması , DTCF’de yaşanan olayların ardından devrimci, demokrat ve yurtsever öğrenci avı için ODTÜ öğrencilerinin yoğun yaşadığı 100.yıl semtine gelen çetenin saldırısı tesadüf değil, organize ve planlı bir saldırıdır.

Çete, Yüzüncü Yıl sokaklarını, gece devriye gezerek zapt edebileceğini, mahallenin sahipsiz olduğunu düşünecek kadar saldırganlaşmış ve gözü dönmüş halde muhaliflerin canına kast eden saldırılarını sürdürmektedir.

Saldırılara karşı birlik olmazsak, ciddi yaralama ve hatta ölümle sonuçlanacak olayların yaşanması işten bile değildir.

Devrimci geleneğini sürdüren ODTÜ’nün, yanı başındaki mahallesini faşist çetelere bırakması düşünülemez. ODTÜ’lü devrimcileri yıldırmaya dönük bu saldırılar beyhudedir, ODTÜ ilerici ve demokrat tavrıyla anılmaya devam edecektir.

Tüm bu nedenlerle, 12 Nisan Perşembe akşamı Faşist Çetelere Karşı Mahallemize Sahip Çıkmak ve faşist çetenin saldırdığı, teslim almaya çalıştığı sokakları dayanışma şiarıyla savunmak için yürüyoruz.

Kendinden olmayan her şeye düşman bu faşist çetenin saldırısına karşı mahallemizin sahipsiz olmadığını göstermek için tüm ODTÜ’lüleri mahallesine sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Tarih : 12 Nisan Perşembe

Buluşma :

19.30 – 2. Yurt Önü
20.30 – Yüzüncü Yıl Migros Önü

 

Yorum Yap!