Yüzüncüyıl’da ODTÜ’lü öğrencilere saldırı

‎”Ankara’da son dönemde artan faşist saldırılara bir yenisi daha eklendi. Dün akşam saatlerinde ODTÜ’lü öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı 100. Yıl İşçi Blokları’nda 21 Nisan’daki “Barış ve Özgürlük Buluşması” adlı konserin afişini yapan 4 üniversiteli satırlı saldırıya uğradı”

Öğrenci Kolektifleri’nden Çağdaş bildirdi.

“Arkadaşlar dün gece (8 Nisan’ı 9 Nisan’a Bağlayan Gece), 21 Nisan’da yapılacak olan konserimizin afişini asarken saat 1.30 sıralarında plakası bezle kapatılmış siyah bir megan’ın içinden çıkan 5 satırlı ülkücünün saldırısına uğradık. Bir tanesi DTCF’deki saldırıları organize edenlerden, tanıyoruz.

Şans eseri yaralanan olmasa da, çetelerin geceleri ODTÜ sokaklarında devriye gezmeye cüret etmesi gerçekten manidar. Cebeci civarında benzer şekilde pusu olayları çok sık yaşanıyor, yüzüncüyıl için ise bu şekilde organize-planlı-profesyonel saldırı biçimi daha yeni(daha önce a4 girişinde okul içi gündeme bağlı gerçekleşiyordu)

Öncelikle, yüzüncüyılda oturan arkadaşların kendine dikkat etmesi konusunda uyarmak istiyoruz.

Ayrıca bu saldırılara karşı ne yapabileceğimiz, kendi aramızda en azından evlerde kalan öğrencilerin irtibatını sağlamak için bir araya gelmeliyiz.

Yarın saat 17.15 te Fizik Kantini’nde buluşup forum gerçekleştireceğiz. Haber verebildiğiniz herkese haber verirseniz seviniriz. Bugün buna karşı önlem almazsak yarın bir gün ciddi yaralama olayları ile karşılaşabiliriz.Gerekli hassasiyeti göstermenizi bekliyoruz.”

 

One thought on “Yüzüncüyıl’da ODTÜ’lü öğrencilere saldırı”

Yorum Yap!