Dikmen Vadisi’nde yıkım ertelendi.

 Gökçek: “Vadi’de yıkımı erteledik”
  25 Ocak 2012 –  
Melih Gökçek geceyarısı twitter hesabına bir mesaj yazarak Dikmen Vadisi’nde bugün sabah için planlanan yıkımın ertelendiğini açıkladı. Yıkım planını ayrıntılarıyla haber alan Vadi halkı, direnişle dayanışma çağrısı yapmıştıAnkara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in Dikmen Vadisi’ne yönelik yıkım kararının Vadililer tarafından ifşa edilip, dayanışma çağrılarının yayımlanmasının ardından Gökçek’ten “geri adım” açıklaması geldi.

Gökçek twitter hesabına şöyle yazdı: “ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTEYİM. BUGÜN SAAT 07.30’DA DİKMEN VADİSİNDE YIKIM BAŞLIYORDU. ANCAK YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE YIKIMI ERTELEDİK. ÇÜNKÜ PROVASKASYONCULAR VE CHP’LİLER DİKMEN VADİSİ ÜZERİNDEN AJİTASYON YAPMAK İÇİN BEKLİYORLARDI.”

Gökçek’in derdine bak!
Gökçek, bu “geri adım”ın bir “geri adım” olmadığını eklemeyi de ihmal etmedi: “KAR YAĞARKEN…DİYEREK LAFA BAŞLAMALARINA İMKAN VERMEDİK. AMA BİR ADIM GERİ ATMAMIZ SÖZ KONUSU DEĞİL. KESİNLİKLE HAVALAR ISINIR ISINMAZ YIKIM GERÇEKLEŞECEK.”

Gökçek’in derdi, bu sözlerinden de anlaşılacağı gibi halkın karda kışta açıkta kalacak olması değil, bunun birilerince dile getirilecek olması. Daha önceki pek çok yıkım saldırısı yine karlı ya da soğuk havada gerçekleşmişti. Öte yandan, Ankaralıların dayanışmasıyla direnişi büyüterek 6 yıldır Gökçek’e kök söktüren Vadi’nin yine direniş kararı açıklaması da Gökçek’in geri adımının asıl nedenlerinden birini oluşturuyor.

Gökçek’in vicdansızlığı bir yana, yıkım ekiplerinin beceriksizliği de ayrı bir sorun. Geçtiğimiz günlerde 4 boş evi yıkmak üzere Vadi’ye giden yıkım araçları bozulmuş, yolları açmak için gelen öteki belediye araçları da Vadi’nin yollarında teklemişti. Gökçek, yıkımı ertelemese bile bu karda çalışacak kaç tane belediye aracı bulacağı meçhul.

Sendika.Org

http://www.sendika.org/yazi.php?yazi_no=42500

Yorum Yap!